Mały krok dla człowieka, duży dla przyszłości – otworzyliśmy farmę fotowoltaiczną

Pomysł, by zacząć korzystać z energii odnawialnej, kiełkował w nas od pewnego czasu. Dziś możemy już poinformować, że przy naszych halach powstały farmy fotowoltaiczne, które zasilają procesy produkcyjne. Jest to krok, jaki postawiliśmy w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz samowystarczalności energetycznej firmy.

Otwarcie farmy
i rozbudowa instalacji

Od momentu podjęcia decyzji do dnia otwarcia pierwszej farmy fotowoltaicznej minęło kilka miesięcy. W maju 2022 r. przy ul. Przemysłowej stanęły 444 panele solarne o łącznej mocy 200 kW. Inwestycja zlokalizowana jest na 40 arach i podzielona na cztery strefy. W ten sposób zieloną energią zastąpiliśmy ok. 10% energii elektrycznej wykorzystywanej przez centra obróbcze CNC.

Kontynuacją działań związanych z podjętą strategią była rozbudowa instalacji o kolejne 110 paneli o mocy 50 kW przy ul. Tarnopolskiej. Funkcjonowanie wszystkich układów możemy na bieżąco śledzić poprzez podgląd on-line oraz zarządzać nimi z poziomu aplikacji.

Tomasz Kret

– Panele solarne są z nami od kilku miesięcy, ale już upewniliśmy się, że była to dobra decyzja. Zamierzamy kontynuować tę drogę i rozbudowywać naszą farmę. Mamy nadzieję, że podobnego wyboru będzie dokonywać coraz więcej przedsiębiorstw – podsumowuje Tomasz Kret.

Mówimy: tak zielonej energii!

– Każdego dnia tworzymy tysiące części, które polepszają jakość i bezpieczeństwo pracy wielu osób. Staramy się robić to świadomie, mając na uwadze również przyszłość następnych pokoleń. Szukanie rozwiązań, które ograniczą negatywne oddziaływanie na środowisko i pozwolą w sposób rozważny korzystać z zasobów, jest w naszej ocenie, domeną nowoczesnych przedsiębiorstw – mówi CFO Felgenhauer Tomasz Kret.

Postawiliśmy na energię słoneczną, którą określa się również mianem zielonej. Sposób jej pozyskania jest znacznie bardziej przyjazny naturze niż w przypadku innych źródeł. Korzystanie z farm fotowoltaicznych nie przyczynia się do emisji dwutlenku węgla, nie generuje odpadów i stanowi niewyczerpane źródło energii. Dla firmy dodatkowo oznacza uniezależnienie się od zmiennych cen prądu oraz możliwość pracy w czasie awarii sieci energetycznej.

Scroll to Top