Forschung und Entwicklung

Szukamy najlepszych
rozwiązań

W Felgenhauer nie ma rzeczy niemożliwych. Nasz Dział Badawczo-Rozwojowy, wykorzystując wieloletnią wiedzę i doświadczenie, szuka rozwiązań dopasowanych do realizowanego projektu. Śledzimy zmiany zachodzące na rynku i analizujemy jego potrzeby, ponieważ chcemy dostarczać produkty, które sprostają oczekiwaniom współczesnego świata. Prowadzimy prace rozwojowe, dzięki którym powstają innowacyjne pomysły gotowe do zastosowania w praktyce. Tworzymy nie tylko części, ale również narzędzia niezbędne do ich produkcji.

Konstrukcja
Oprzyrządowania

Nasze działania, których celem jest zapewnienie najwyższego standardu jakości, są audytowane i potwierdzane przez TÜV SÜD.
Prace spawalnicze posiadają certyfikację SLV Germany.
Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami stali, a jakość materiałów dodatkowo weryfikujemy. Każdy produkt poddawany jest serii rygorystycznych testów (makro, twardości, wytrzymałości). Zgodność elementów po obróbce porównujemy z otrzymanym od Klienta modelem 3D. Przeprowadzamy również badania w laboratorium w Zielonej Górze.

Prototypy

Na indywidualne życzenie Klienta tworzymy prototypy, które pozwalają zweryfikować zgodność modelu z założeniami projektowymi. Dzięki nim możliwe jest wprowadzenie niezbędnych zmian, jeszcze przed rozpoczęciem seryjnej produkcji.

Działania Lean

Oczekiwania Klienta mają dla nas kluczowe znaczenie, dlatego nieustannie doskonalimy nasze procesy produkcyjne. Działamy zgodnie z zasadami koncepcji lean managment. Przyglądamy się, analizujemy, wyciągamy wnioski, konsultujemy i wdrażamy nowe rozwiązania. Optymalizacja działań przeprowadzana jest przez naszych najlepszych specjalistów. Pozwala ona zwiększyć wydajność pracy, a jednocześnie utrzymać najwyższą jakość produktów. Dodatkowym skutkiem jest wyeliminowanie nadprodukcji.

Techniki lean manufacturing
w Felgenhauer

5s

Dbamy o bezpieczne i komfortowe środowisko pracy

Kaizen

Angażujemy pracowników w proces wprowadzania ulepszeń

smed

Skracamy czas produkcji poprzez sprawne przezbrajanie urządzeń

Fema

Analizujemy przyczyny i skutki wad przed przystąpieniem do realizacji zamówienia

Gemba

Jesteśmy blisko naszych procesów produkcyjnych

Nach oben scrollen