Co to był za piknik! Tak firma Felgenhauer świętowała 30-lecie działalności w Polsce!

To nie był zwyczajny piknik. Koncerty, czerwony dywan i ponad 2300 gości – wszystko, by uczcić 30 lat działalności firmy Felgenhauer w Polsce. Nie zabrakło czasu na wspomnienia, rozmowy o przyszłości i przede wszystkim na wspólną zabawę.

Pełna organizacja

2 czerwca wszystkie drogi prowadziły na ul. Tarnopolską 12 w Jasieniu. Parkingi w szybkim tempie zapełniały się samochodami, a wynajęte autobusy przywoziły gości z Zielonej Góry, Żar, Lubska i Jasienia. Wszystko po to, by każdy z zaproszonych uczestników bez stresu dotarł na piknik. Dobrych humorów nie zdołała popsuć nawet kapryśna pogoda, która (chociaż nikt tego nie zauważył) wprowadziła wiele zamieszenia i to na dwa dni przed spotkaniem…

Szybka zmiana planów

Miał być piknik na świeżym powietrzu, jednak im bliżej niedzieli, tym więcej deszczu pojawiało się w prognozach. Trzeba było działać! Na kilkadziesiąt godzin przed wydarzeniem zapadła decyzja o przeniesieniu sceny do hali, do której następnie należało dobudować utwardzone ścieżki. Pracy było dużo, ale satysfakcja okazała się jeszcze większa.

Jedna drużyna

To było prawdzie „white party”. 2300 gości w białych strojach przeszło po czerwonym dywanie, który prowadził do hali Felgenhauer. Kto chciał, mógł po drodze zatrzymać się przy ściance na pamiątkowe zdjęcie, kto nie chciał – kierował się prosto na salę, która szybko zaczęła wypełniać się smacznym jedzeniem i jeszcze smaczniejszą atmosferą.

Prawdziwa uczta

Żaden piknik nie może odbyć się bez dobrego jedzenia, dlatego za skomponowanie i przygotowanie menu odpowiedzialny był niezastąpiony catering Jefferson’s. Był grill, tradycyjne dania kuchni polskiej oraz indyjskiej, sałatki, a także food truck z frytkami. Nawet najwybredniejsi uczestnicy nie mieli powodu do narzekania. Mowa oczywiście o dzieciach, które w przerwie od zabawy chętnie sięgały po dodatkową porcję lodów.

Czas na zabawę!

Na sali znajdował się komfortowy kącik maluszka wraz z gotowymi na wszystko animatorami. Największym zainteresowaniem cieszyły się natomiast ogromne dmuchańce, z których równie chętnie skorzystałby zapewne niejeden rodzic. Nie było jednak na to czasu, bo dla nieco starszej młodzieży oraz dorosłych także przygotowano wiele atrakcji zarówno sportowych, jak i multimedialnych.

Trzy pokolenia na jednej scenie

Na pikniku z okazji 30-lecia Felgenhauer nie mogło zabraknąć osób, które stanowią jej serce. Na scenie pojawił się założyciel firmy – Ewald Felgenhauer, reprezentant najmłodszego pokolenia – Konstantin Felgenhauer oraz CEO firmy – Wolfgang Felgenhauer, któremu Tomasz Kret (CFO) wręczył pamiątkową tablicę upamiętniającą obchodzony jubileusz.

Jestem dumny z tego, że jestem częścią rodzinnej firmy. I jestem dumny, że dziś mogę stać na tej scenie obok mojego dziadka i ojca, by wspólnie świętować.

–  Konstantin Felgenhauer

Wyjątkowi goście

Najcenniejsze wspomnienia pochodzą od osób, które są świadkami danego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości pojawił się więc Ryszard Buczek, wieloletni przyjaciel i partner biznesowy założyciela firmy Felgenhauer, Małgorzata Mos, która pomagała im przy przeniesieniu firmy z niemieckiego Hagen oraz Helena Sagasz,  burmistrz Jasienia w latach, gdy Felgenhauer stawiał swoje pierwsze kroki w Polsce. Wśród licznych gości pojawiły się osoby aktywnie wspierające firmę w dalszym rozwoju, a nawet drużyna Stali Jasień, której mecze są ważną częścią codziennych rozmów w całym mieście.

Wyróżnienia i podziękowania

Piknik był również doskonałą okazją, by podziękować wszystkim pracownikom i wręczyć symboliczny prezent osobom z najdłuższym stażem pracy. To niesamowite, że niektórzy pracują tu ponad 20 lat! Specjalne wyróżnienie trafiło m.in. do znanej wszystkim z kadr Jolanty Ptak oraz Kacpra Sidorowicza, który od 22 lat jest niezastąpiony w dziale produkcji.

Występy gwiazd wieczoru

Po części oficjalnej przyszedł czas na prawdziwe szaleństwo! Na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej muzyki, których przeboje zapełniały listy przebojów w pierwszych latach działalności Felgenhauer w Polsce. Norbi, Bartek Wrona oraz K.A.S.A. zaśpiewali swoje największe hity, wprowadzając wszystkich w taneczny nastrój.

Na zakończenie

Gdy parkiet był już rozgrzany, na scenę wyszedł Awiński Show i rozpoczął muzyczną zabawę. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i piknik Felgenhauer również dobiegł końca. Nim jednak wszyscy rozeszli się do domów, odbył się jeszcze niezwykły pokaz laserów. Będzie co wspominać!

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przyszli wspólnie świętować jubileusz firmy. Dziękujmy za gratulacje i każde miłe słowo. Dziękujemy za zaangażowanie oraz wsparcie. To z Waszą pomocą historia firmy Felgenhauer pisze się nieprzerwanie od 30 lat.

Scroll to Top